Jak EMI-osłonić plastikową obudowę

Poniżej wyjaśnimy szczegółowo, jak plastikowa obudowa może być ekranowana przez EMI i jakie produkty można wykorzystać.

Pola elektromagnetyczne poruszają się przez obudowy z tworzywa sztucznego bardzo łatwo. W rezultacie ten typ obudowy nie jest kompatybilny elektromagnetycznie; Innymi słowy, pola elektromagnetyczne generowane przez inne urządzenia mogą zakłócić działanie elektroniki lub pola emitowane przez urządzenie mogą zakłócać działanie innych urządzeń elektronicznych znajdujących się w pobliżu. Aby rozwiązać takie problemy, do tworzywa sztucznego musi być zastosowana warstwa ekranująca (ekran EMI), aby urządzenie było odporne na działanie EMC.

Istnieje kilka sposobów zapewnienia wysokiej jakości ekranowania EMI / RFI. Można wybrać konkretne rozwiązanie w zależności od pożądanego tłumienia. Jedną z możliwości jest malowanie obudowy za pomocą przewodzącego rozpylacza, co zapewnia stosunkowo niewielką redukcję, ale ma tę zaletę, że jest łatwe do nakładania na złożone kształty. Są też filmy, które powodują wyższe poziomy redukcji, ale może być trudne do zastosowania w obudowach o złożonych kształtach.


Jak ustalić, który system jest odpowiedni dla twojej aplikacji

  • Jakie są ilości i roczna wielkość?
  • Jaki jest rozmiar i kształt produktu, który chcesz osłonić?
    Aby uzyskać więcej informacji, proszę przesłać rysunek techniczny lub zdjęcie obudowy, abyśmy mogli doradzić
  • Jaki jest Twój wymagany czas dostawy?
  • Czy wymagane jest maskowanie (tj. Czy są części, które muszą pozostać odkryte / niepomielone)?
  • Jakie jest pożądane tłumienie?

Poprosz o poradę, udzielając odpowiedzi na jak najwięcej z tych pytań.


Aby osłonę EMC osłonić plastikową obudową, dostępne są następujące rozwiązania:

Elektrycznie przewodząca powłoka niklowa (część 3801). Elektrycznie przewodzące powłoki niklowe są dostępne w aerozolach o objętości 365 ml, puszkach o pojemności 5 litrów i pojemnikach o pojemności 20 litrów
Elektrycznie przewodząca powłoka niklowa (nr kat. 3801), dostępna w aerozolach o pojemności 365 ml, puszki po 5 litrów i puszkach po 20 litrów
Więcej informacji o serii 3801 Elektrycznie przewodząca powłoka niklowa
Metalizacja elektryczna przewodząca (partnr 3838). Metalizowanie przewodem elektrycznym jest dostępne na życzenie. W cytatach najlepiej jest wysłać zdjęcie plastikowej obudowy z wymaganą ilością
Metalizowanie elektrycznie przewodzące (nr części 3838) dostępne na zamówienie. W celu wyceny prosimy o przesłanie nam fotografii plastikowej obudowy z wymaganą ilością
Obudowy EMI (partnr 1900). Obudowy miedziane i osłony do ekranowania płytek drukowanych w obudowie z tworzywa sztucznego
Obudowy EMI (część 1900). Obudowy miedziane i osłony do ekranowania płytek elektronicznych w obudowie plastikowej
Wytwarzanie folii EMI o wysokiej precyzji
Precyzyjne kształtowanie folii przewodzącej EMI

Rada

Jeśli chcesz otrzymywać porady ( bezpłatnie ), wyślij swój rysunek pocztą elektroniczną na adres info@hollandshielding.com lub faksem na adres: + 31- (0) 78-614 9585. Odpowiemy za kilka godzin.

Wskazówka: Nigdy nie używaj silikonu anty-podkładu, ponieważ nie można go ponownie usunąć. Środki antyadhezyjne oparte na tłuszczu lub oleju są w porządku, ponieważ można je usunąć w procesie czyszczenia / odtłuszczania. Twój profil powinien być uprzednio o tym poinformowany.

Ogólnie:

Jeśli wziąć pod uwagę duże ilości (ponad 5000), metalizacja zwykle jest lepszym rozwiązaniem. Ponieważ jest to wykonywane w próżni, potrzebny jest przyrząd do trzymania elementu, a także do częściowego maskowania (na przykład w celu zapobiegania zwarciom). Przyrządy są wytwarzane w naszej fabryce maszyn; Muszą być zaprojektowane i wykonane z dużą dokładnością, a proces trwa kilka tygodni. Przy wymiarach przekraczających 500 mm proces metalizowania ogólnie staje się droższy; Zazwyczaj duże przedmioty są natryskiwane farbą przewodzącą.

Jeśli potrzebujesz produktu szybko, a seria jest niewielka (do kilkuset), zalecamy stosowanie przewodzącej warstwy farby (powłoki przewodzącej), którą możemy zastosować dla Ciebie lub możesz ją zastosować, jeśli potrzebujesz sprzętu . Jeśli geometria produktu jest prosta, można osłonić urządzenie folią lub produktem tekstylnym. Jest to dobry sposób na uszczelnienie EMI jedynie wrażliwych części Twojego produktu. Oprzyrządowanie jest stosunkowo niedrogie, ponieważ ten rodzaj osłony można wytwarzać za pomocą prowadnicy frezu lub maszyny do cięcia laserem.

Jeśli części są małe (do 100 mm) i nie są wymagane właściwości mechaniczne, może być użyty przewodzący plastik. Najlepiej, aby skonsultować się z twoją maszyną i my, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Przy obróbce galwanicznej lub chemicznej (w przypadku małych partii i dużych ilości) ogólnie mówiąc, selektywna powłoka nie jest możliwa. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz są leczone.

Holland Shielding Systems BV Holland Shielding Systems B.V. Holland Shielding Systems B.V.
Rated 4.8/5 based on 13 customer reviews
In stock
48.00 48.00 999999.00 EUR
48.00 48.00 999999.00 Quotation EUR
1 Holland Shielding Systems BV
Product description:

Holland Shielding Systems BV

Holland Shielding Systems B.V. Holland Shielding Systems BV Holland Shielding Systems BV

Worldwide leading manufacturer of EMC (electromagnetic compatibility), EMI (electromagnetic interference) and RFI(radiofrequency interference) shielding solutions. Our EMC/EMI specialists will work together with you from the design phase through final production.

Open: Monday-Friday 7am-12pm

Phone: +31(0)78-2049000

Fax: +31(0)78-2049008

Paypal, credit card, iDEAL, Cash, Wire transfer From €48
Jacobus Lipsweg 124, 3316BP, Dordrecht, ZH, NL
Rated 4.9/5 based on 346 customer reviews